Županijski savez školskog športa Zadarske županije je športski savez koji okuplja škole i školske športske klubove u Zadarskoj županiji te provodi programe športa i rekreacije djece i mladeži osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta.

Novosti




ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA U KOŠARCI ZA DJEVOJKE 🏀

05.12.2022.

Danas se na Višnjiku održalo županijsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Najbolje su bile cure iz Gimnazije Franje Petrića koje su izborile državnu završnicu u Poreču. Čestitamo svim sudionicima, a pobjednicima želimo puno sreće na državnom natjecanju.

Rezultati:
1. Gimnazija Franje Petrića
2. Gimnazija Jurja Barakovića
3. Gimnazija Vladimira Nazora







FUTSAL LIGA OŠ ZADARSKE ŽUPANIJE - SKUPINA A ⚽

24.11.2022.

Rezultati:
OŠ RAŽANAC – OŠ PAG 0:6
OŠ PAG – OŠ NOVIGRAD 3:0
OŠ RAŽANAC – OŠ POSEDARJE 0:6
OŠ NOVIGRAD – OŠ POLIČNIK 0:12
OŠ POLIČNIK – OŠ POSEDARJE 3:3






FUTSAL LIGA OŠ ZADARSKE ŽUPANIJE - SKUPINA D ⚽

22.11.2022.

Rezultati:
OŠ BENKOVAC – OŠ ŠKABRNJA 3:0
OŠ LIŠANE – OŠ STANKOVCI 1:4
OŠ ŠKABRNJA – OŠ POLAČA 7:3
OŠ POLAČA – OŠ STANKOVCI 2:5
OŠ BENKOVAC – OŠ LIŠANE 5:1






FUTSAL LIGA OŠ ZADARSKE ŽUPANIJE - SKUPINA C ⚽

22.11.2022.

Rezultati:
OŠ BIBINJE – OŠ SALI 8:1
OŠ SALI – OŠ PREKO 2:9
OŠ PREKO – OŠ PRIVLAKA 1:4
OŠ PRIVLAKA – OŠ NIN 0:5
OŠ NIN – OŠ BIBINJE 1:5




ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA U FUTSALU ZA MLADIĆE ⚽️

21.11.2022.

Rezultati:
Pomorska škola - Ekonomsko birotehnička i trgovačka škola 2:2 (p 2:1)
Gimnazija Vladimira Nazora - Pomorska škola 4:0
Ekonomsko birotehnička i trgovačka škola - Gimnazija Vladimira Nazora 3:2

1. Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola
2. Gimnazija Vladimira Nazora
3. Pomorska škola

Čestitamo svim sudionicima, a mladićima iz Ekonomske puno sreće na državnoj završnici u Poreču.
Ovim putem se još jednom ispričavamo mladićima iz Ekonomske i Nazora jer se potkrala greška kod bodovanja utakmica.


FUTSAL LIGA OŠ ZADARSKE ŽUPANIJE ZA DJEČAKE 2022/23 ⚽

16.11.2022.

Futsal liga OŠ Zadarske županije za dječake 2022/23 starta danas u OŠ Stjepan Radić Bibinje sa prvom utakmicom skupine C u kojoj će odmjeriti snage domaćini i ekipa OŠ Petar Lorini Sali. U Ligi će sudjelovati ukupno 25 ekipa u Županijskim skupinama i prvoplasirane 3 ekipe iz Prvenstva Grada Zadra koje će se priključiti u kvalifikacijskim fazama natjecanja sa preko 250 natjecatelja što je rekordan broj ekipa i sudionika prijavljenih u natjecanje. Poželimo svim sudionicima puno sreće, zabave i sportskih uspjeha.





ŽUPANIJSKO NATJECANJE U KOŠARCI ZA DJEVOJČICE - ŽUPANIJSKA SKUPINA 🏀

10.11.2022.

1. OŠ Valentin Klarin Preko
2. OŠ Vladimir Nazor Škabrnja
3. OŠ Petar Zoranić Stankovci

Čestitamo svim sudionicama natjecanja, a djevojčicama iz Preka i Škabrnje želimo puno uspjeha na Županijskom finalu.




ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA U FUTSALU ZA MLADIĆE ⚽️

09.11.2022.

Razigravanje pobjednika skupina:
Pomorska škola - Strukovna škola Vice Vlatkovića 1:1 (p 2:1)
Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola - SŠ kneza Branimira Benkovac 4:4 (p 3:2)
Gimnazija Vladimira Nazora - SŠ Biograd 2:0

U petak, 11.11.2022. nas očekuje finalni dan po sljedećem rasporedu:
11:15 Pomorska škola - Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola
11:45 Pomorska škola - Gimnazija Vladimira Nazora
12:30 Gimnazija Vladimira Nazora - Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola






ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA U ŠAHU ZA DJEVOJKE I MLADIĆE♟️‍

08.11.2022.

Djevojke
1. Gimnazija Vladimira Nazora
2. Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola

Mladići
1. Gimnazija Franje Petrića
2. Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola
3. Tehnička škola

Čestitamo svim sudionicima, a pobjednicima želimo puno sreće na državnoj završnici.







ŽUPANIJSKO NATJECANJE OŠ ZADARSKE ŽUPANIJE U ŠAHU ZA DJEVOJČICE I DJEČAKE♟️‍

07.11.2022.

Djevojčice
1. OŠ Petra Preradovića Zadar
2. OŠ Privlaka
3. OŠ Starigrad

Dječaci
1. OŠ Šime Budinić Zadar
2. OŠ Bartul Kašić Zadar
3. OŠ Šimuna Kožičića Benje Zadar




ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA U FUTSALU ZA MLADIĆE ⚽️‍

04.11.2022.

Skupina “F”
Strukovna škola Vice Vlatkovića - Hotelijersko, turistička i ugostiteljska škola 4:2
Strukovna škola Vice Vlatkovića - Obrtnička škola Gojka Matuline 8:1
Hotelijersko, turistička i ugostiteljska škola - Obrtnička škola Gojka Matuline 6:0
Pobjednik skupine:
Strukovna škola Vice Vlatkovića

U srijedu, 09.11.2022. će se održati razigravanje pobjednika skupina:
11:00 Pomorska škola - Strukovna škola Vice Vlatkovića
11:45 Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola - SŠ kneza Branimira Benkovac
12:30 SŠ Biograd - Gimnazija Vladimira Nazora




ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA U FUTSALU ZA MLADIĆE ⚽️‍

03.11.2022.

Skupina “E”
Gimnazija Jurja Barakovića - Medicinska škola Ante Kuzmanića 6:3
SŠ kneza Branimira Benkovac - Gimnazija Jurja Barakovića 1:1 (p 3:2)
SŠ kneza Branimira Benkovac - Medicinska škola Ante Kuzmanića 5:1
Pobjednik skupine:
SŠ kneza Branimira Benkovac







ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA U BADMINTONU ZA MLADIĆE I DJEVOJKE 🏸‍

28.10.2022.

Mladići
1. Medicinska škola Ante Kuzmanića
2. Strukovna škola Vice Vlatkovića
3. SŠ Obrovac

Djevojke
1. Medicinska škola Ante Kuzmanića
2. SŠ Obrovac
3. Gimnazija Franje Petrića




ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA U FUTSALU ZA MLADIĆE ⚽️‍

27.10.2022.

Skupina “D”
Pomorska škola - Prirodoslovno-grafička škola 14:0
Pomorska škola - SŠ Obrovac 2:0 bb
SŠ Obrovac - Prirodoslovno-grafička škola 0:2 bb
Pobjednik skupine:
Pomorska škola







ŽUPANIJSKO NATJECANJE U ODBOJCI ZA DJEČAKE - ŽUPANIJSKA SKUPINA 🏐

27.10.2022.

OŠ Obrovac - OŠ Privlaka 0:2
OŠ Sukošan - OŠ Neviđane 0:2
Utakmica za 3. mjesto
OŠ Sukošan - OŠ Obrovac 0:2
Finale
OŠ Privlaka - OŠ Neviđane 0:2

Čestitamo svim sudionicima natjecanja, a Finalistima želimo puno uspjeha u Županijskom finalu.




ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA U FUTSALU ZA MLADIĆE ⚽️‍

26.10.2022.

Skupina “C”
Tehnička škola - Gimnazija Franje Petrića 10:0
Tehnička škola - SŠ Biograd 1:1 (p 10:11)
SŠ Biograd - Gimnazija Franje Petrića 4:2
Pobjednik skupine:
SŠ Biograd







ŽUPANIJSKO NATJECANJE ZADARSKE ŽUPANIJE OŠ U BADMINTONU 🏸‍

25.10.2022.

Dječaci
1. OŠ Stanovi Zadar
2. OŠ Petra Preradovića Zadar
3. OŠ Bartul Kašić Zadar

Djevojčice
1. OŠ Zadarski otoci Zadar
2. OŠ Petra Preradovića Zadar
3. OŠ Kruno Krstić Zadar

Čestitamo svim sudionicima natjecanja a pobjednicima želimo puno sreće na Državnoj završnici u Poreču koja će se održati ožujku.




ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA U FUTSALU ZA MLADIĆE ⚽️‍

25.10.2022.

Skupina “B”
Gimnazija Vladimira Nazora - Poljoprivredna, prehrambena i veterinarska škola Stanka Ožanića 3:2
Gimnazija Vladimira Nazora - SŠ Bartula Kašića Pag 7:0
Poljoprivredna, prehrambena i veterinarska škola Stanka Ožanića - SŠ Bartula Kašića Pag 6:4
Pobjednik skupine:
Gimnazija Vladimira Nazora




ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA U FUTSALU ZA MLADIĆE ⚽️‍

24.10.2022.

Skupina “A”
Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola - Klasična gimnazija Ivan Pavao II 7:1
Klasična gimnazija Ivan Pavao II - SŠ Gračac 3:2
SŠ Gračac - Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola 1:9
Pobjednik skupine:
Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola







ŽUPANIJSKO NATJECANJE ZADARSKE ŽUPANIJE OŠ I SŠ U KROSU 🏃‍

19.10.2022.

5./6. Razredi
- Djevojčice: OŠ Smiljevac, OŠ Š.K. Benje, OŠ Stanovi
- Dječaci: OŠ Smiljevac, OŠ Š.K. Benje, OŠ Stanovi

7./8. Razredi
- Djevojčice: OŠ Smiljevac, OŠ Š.K. Benje, OŠ Stanovi
- Dječaci: OŠ Smiljevac, OŠ Bartol Kašić, OŠ Galovac

Čestitke svim sudionicima, a Županijskim prvacima želimo puno sreće na državnoj završnici u Poreču krajem studenoga.







ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA U KROSU ZA MLADIĆE I DJEVOJKE 🏃‍

19.10.2022.

Mladići: 1. Gimnazija Jurja Barakovića, 2. Pomorska škola, 3. Tehnička škola
Djevojke: 1. SŠ kneza Branimira Benkovac, 2. Gimnazija Franje Petrića, 3. Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola

Čestitke svim sudionicima, a Županijskim prvacima želimo puno sreće na državnoj završnici u Poreču krajem studenoga.







ŽUPANIJSKO NATJECANJE OSNOVNIH ŠKOLA ZADARSKE ŽUPANIJE U PLIVANJU ZA DJEVOJČICE I DJEČAKE

12.10.2022.

Dječaci: 1. OŠ Zadarski otoci Zadar, 2. OŠ Bartul Kašić Zadar, 3. OŠ Šimuna Kožičića Benje Zadar
Djevojčice: 1. OŠ Bartul Kašić Zadar, 2. OŠ Kruno Krstić Zadar, 3. Oš Smiljevac Zadar
Sporazumom o suradnji ŽSŠŠZŽ, Hrvatskog školskog sportskog saveza i Medicinske škole Ante Kuzmanića Zadar na ovogodišnjim školskim sportskim natjecanjima povremeno će nam pružati medicinsku skrb učenici i njihove mentorice Ivana Lapčić i Ljiljana Grgurović iz Medicine škole Zadar. Čestitamo svim sudionicima, a pobjednicima želimo puno sreće na Državnoj završnici koja se održava u Rijeci u mjesecu prosincu.







ŽUPANIJSKO NATJECANJE SREDNJIH ŠKOLA ZADARSKE ŽUPANIJE U PLIVANJU ZA DJEVOJKE I MLADIĆE

11.10.2022.

Mladići: 1. Tehnička škola, 2. Gimnazija Franje Petrića, 3. Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola
Djevojke: Gimnazija Vladimira Nazora
Čestitamo svim sudionicima, a pobjednicima želimo puno sreće na državnoj završnici koje se održava u Rijeci u mjesecu prosincu.


VREMENIK DRŽAVNIH PRVENSTVA U ŠKOLSKOJ GODINI 2022./2023.

04.10.2022.




KOŠARKAŠKA UTAKMICA U ČAST I NA SPOMEN PROF. LORISA VIDAKOVIĆA

27.09.2022.

U prepunoj dvorani na Ravnicama učenici Pomorske škole i Gimnazije Vladimir Nazor odigrali su košarkašku utakmicu u čast i na spomen godišnjice od smrti prof. Lorisa Vidakovića. Prof. Loris Vidakovića bio je dugogodišnji djelatnik obje škole, kao i koordinator Sportskih natjecanja za Srednje škole i u sportskom duhu i predivnom ambijentu prisjetili su ga se na taj način članovi obitelji, dugogodišnje kolege i učenici.
Hvala svima koji su se danas odazvali i na dostojanstven način se prisjetili dragog i uzornog člana obitelji, kolege, profesora.

Kontakt